E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Pamjet/ Familjarët e Jurgen Kurtit mes lotëve pas krimit në derë të shtëpisë

Jurgen Kurti është vrarë mbrëmjen e sotme shumë pranë shtëpisë së tij, teksa u qëllua me 10 plumba nga persona që ndodheshin brenda një automjeti në lëvizje.

Atentati ndodhi teksa i riu po kthehej në shtëpinë e tij pranë stadiumit Selman Stermasi.

Familjarët e Kurtit, mes tyre edhe e fejuara, kanë mësuar lajmin e rëndë si dhe kanë mbërritur pranë vendit ku mbeti i vrarë i dashuri i tij.

Nuk dihen ende motivet e krimit ndërsa autorët kanë arritur të largohen, të cilët po kërkohen nga policia.

Jurgeni nuk është një emër i panjohur për publikun shqiptar, teksa ka qenë shpesh kryefjalë e medias. 26-vjecari u arrestua në prill të 2016-ës si i përfshirë në vrasjen e babait të tij, por u shpall i pafajshëm teksa përgjegjësia për krimin i ra dajës së tij.

Rreth një viti më vonë, pra në prill 2017, Kurti ra sërish në pranga pasi u arrestua për vrasje për motive pronësie në Durrës.

Kurti njihej në media edhe si menaxher i VIP-ave.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...