E diel, 16 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Pamjet e shtëpisë në California të Harry-t dhe Meghan janë përrallore

Pamjet e shtëpisë në California të Harry-t dhe Meghan janë realisht përrallore!

“Një copë parajsë për të pasurit”… pikërisht kështu është cilësuar rezidenca e re e Princit Harry dhe Meghan Markle në Santa Barbara, California, aty ku banojnë një numër i madh personazhesh të famshëm nga Oprah Winfrey, tek Ellen DeGeneres apo Gwyneth Paltrow.

E njohur si “Riviera e Amerikës”, Santa Barbara ka aeroportin e vet, një klub Polo, ku Princi Uilliam luan dhe shumë të pasur.

Një burim pranë çiftit thotë se ata po synojnë të qëndrojnë përgjithmonë në këtë shtëpi.

Raportohet se rezidenca 2136 metër katrorë, ka një bibliotekë, 14 tualete, kopshte me trëndafila dhe shatërvanë.

Ekziston edhe një teatër në natyrë dhe një liqen artificial ku mund të peshkosh.

Për blerjen e shtëpisë, për të cilën thuhet se Harry dhe Meghan kanë paguar 14.7 milionë $ në Santa Barbara, ka ndihmuar babai i Harry-t, Princi Charles.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...