Pamjet e shtëpisë në California të Harry-t dhe Meghan janë përrallore

Pamjet e shtëpisë në California të Harry-t dhe Meghan janë realisht përrallore!

“Një copë parajsë për të pasurit”… pikërisht kështu është cilësuar rezidenca e re e Princit Harry dhe Meghan Markle në Santa Barbara, California, aty ku banojnë një numër i madh personazhesh të famshëm nga Oprah Winfrey, tek Ellen DeGeneres apo Gwyneth Paltrow.

E njohur si “Riviera e Amerikës”, Santa Barbara ka aeroportin e vet, një klub Polo, ku Princi Uilliam luan dhe shumë të pasur.

Një burim pranë çiftit thotë se ata po synojnë të qëndrojnë përgjithmonë në këtë shtëpi.

Raportohet se rezidenca 2136 metër katrorë, ka një bibliotekë, 14 tualete, kopshte me trëndafila dhe shatërvanë.

Ekziston edhe një teatër në natyrë dhe një liqen artificial ku mund të peshkosh.

Për blerjen e shtëpisë, për të cilën thuhet se Harry dhe Meghan kanë paguar 14.7 milionë $ në Santa Barbara, ka ndihmuar babai i Harry-t, Princi Charles.