E mërkurë, 1 Prill, 2020
6 C
Tirana

Pamje të tmerrshme/ Në Spanjë mungojnë shtretërit në spitale, pacientët shtrihen në tokë

Lexo edhe ...

Anulohet për herë të parë, një tjetër turne i dorëzohet koronavirusit

Një tjetër kompeticion i është dorëzuar koronavirusit. Bëhet fjalë për turneun e Wimbledon, i cili nuk ishte anuluar asnjëherë që nga Lufta e Dytë...

“Vëllai ka 10 ditë me simptomat e Koronavirusit”,Memushaj:Dëshiroj ta mbyll karrierën në…Vlorë

Italia është duke përjetuar një situatë të tmerrshmë për shkak të Koronavirus, që është përhapur në mënyrë të frikshme, duke shkaktuar me mijëra viktima....

Koronavirusi/ Gjermania zgjat kufizimet e kontakteve

Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U diskutua gjithashtu edhe për një...

“Koronavirusi ka një mesazh për ju”/ Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video në Facebook, ku tregohen disa mesazhe “që koronavirusi ka për qytetarët”. “Virusi ka këtë videomesazh për ju. Ndiqeni...

Spanja ka regjistruar një rritje rekord të numrit të të infektuarve nga koronavirusi. Sot janë njoftuar 6584 raste të reja me koronavirus, duke e çuar totalin në 39.673. Numri i vdekjeve gjithashtu u rrit me një numër rekord prej 514 në 2696. Me këto ritme, duket se do i ngjasojë Italisë, aty ku koronavirusi ka bërë namin.

Për shkak të mungesës së shtretërve, spitalet në Madrid janë detyruar t’i shtrojnë pacientët në dysheme, teksa presin për shërbimin mjekësor. Në rrjet po qarkullojnë foto dhe video të tmerrshme të njerëzve të infektuar, që qëndrojnë të shtrirë në tokë.

Në dallim nga Italia, ku 80% e viktimave janë përqendruar në tre rajone, në Spanjë ka patur një rritje të shpejtë të rasteve në zonat që më parë ishin imune. Të hënën filloi java e dytë e izolimit të qytetarëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Anulohet për herë të parë, një tjetër turne i dorëzohet koronavirusit

Një tjetër kompeticion i është dorëzuar koronavirusit. Bëhet fjalë për turneun e Wimbledon, i cili nuk ishte anuluar asnjëherë që nga Lufta e Dytë...

“Vëllai ka 10 ditë me simptomat e Koronavirusit”,Memushaj:Dëshiroj ta mbyll karrierën në…Vlorë

Italia është duke përjetuar një situatë të tmerrshmë për shkak të Koronavirus, që është përhapur në mënyrë të frikshme, duke shkaktuar me mijëra viktima....

Koronavirusi/ Gjermania zgjat kufizimet e kontakteve

Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U diskutua gjithashtu edhe për një...

“Koronavirusi ka një mesazh për ju”/ Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video në Facebook, ku tregohen disa mesazhe “që koronavirusi ka për qytetarët”. “Virusi ka këtë videomesazh për ju. Ndiqeni...

Haradinaj: Asnjë kryeministër në botë nuk bën atë që bëri Kurti me LDK-në

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në “T7”, deklaroi se mënyra se si është sjellë Albin Kurti me partnerin e tij të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT