E premte, 5 Qershor, 2020
18 C
Tirana

Pamje të rënda/ Ish-i dënuari me burg përjetë dhunon dy vajza në Tiranë

Më të lexuarat

Rama bën premtimin e madh për bizneset e vogla

Kryeministri Edi Rama ka bërë një premtim të madh sa i përket bizneseve të vogla. Gjatë intervistës së tij në emisionin “Opinion”, Rama deklaroi se...

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

Shtimi i rasteve në Maqedoninë e Veriut/ Policia: Do të hyjmë nëpër shtëpi

Maqedonia e Veriut ka ngritur alarmin pasi numri i rasteve të infektimeve është rritur sërish. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj...

Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore

Mazhoranca dhe opozita kanë arritur marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Në zgjedhjet e ardhshme, do të ketë identifikim biometrik të të gjithë votuesve. Kjo do të...

Kush e rikonstruktoi spitalin COVID-4? Berisha ‘nxjerr blof’ Ramën, ja çfarë fshihet pas kësaj

COVID-4 është struktura  më e re spitalore, e përshtatur si një spital karantinë, me kushte dhe standarde. Ky spital është bërë gati, nëse do...

“Do ketë marrëveshje për Reformën Zgjedhore”/ Hajdari komenton sjelljen e ambasadores së SHBA

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka komentuar situatën politike në vend dhe negociatat për Reformën Zgjedhore. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Hajdari u...

Vendi i parë në botë/ Irani goditet nga vala e dytë e koronavirusit

Vendet nga mbarë bota kanë filluar të lehtësojnë masat kufizuese të vendosura për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Mirëpo, kjo rihapje nuk ka rezultuar efektive...

Rama mbron 15-vjeçaren, 1 vit më parë publikoi identitetin e prindërve të 13-vjeçares së përdhunuar

Deputeti i opozitës Halit Valteri, propozoi sot në Kuvend rikthimin e dënimit me vdekje për përdhunuesit. Ai iu referua rastit të abuzimit të një...

Porositi shkrimin kundër Ramës? Këshilltari i Metës tregon si qëndron e vërteta

Këshilltari i Ilir Metës, Ilir Kulla, ka reaguar menjëherë pasi mediat italiane i nxorën emrin në skandalin e ‘fake news’-it të porositur në vendin...

Rrëfimi/ Edhe shoqja e 15-vjeçares u abuzua: Ja si më gënjyen dy vajza

Pas ngjarjes makabër të regjistruar në shkollën e Babrrusë, ku një 15-vjeçare u abuzua seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doga, të tjera skandale...

Elidon Kotorri, subjekt i Operacionit Forca e Ligjit dhe i liruar nga burgu më 7 gusht 2019 për sjellje të mirë, është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit, pasi akuzohet se ka dhunuar dy vajza në zonën e “Ali Demit” në Tiranë.

44-vjeçari është një emër i njohur për drejtësinë shqiptare, por tashmë telashet që duhet të sqarojë nuk lidhen vetëm me burimin e pasurisë, por edhe me këtë episod të rëndë që është regjistruar në mes të Tiranës. Ku dy vajza kanë rënë pre e dhunës shtazarake, sepse nuk pranuan, (sipas versionit të deklaruar prej tyre në polici), të hipnin në makinën e tij.

Në fakt, ngjarja rezulton e skeduar me video. Disa ditë më parë, në rrjetet sociale, faqja interaktive JOQ Albania, ndau një video ku shihej një djalë që qëllonte brutalisht dy vajza.

Atë ditë nuk ishte zbuluar ende se personazhi i videos ishte Elidon Kotorri. Burime për Dosja.al konfirmuan se këto pamje që ripublikojmë sot, janë ato për të cilat Kotorri është shpallur në kërkim.

Kotorri qëllon dhe shtyn në tokë njërën nga vajzat, më pas dhunon dhe hedh në tokë edhe tjetrën.


Dy vajzat, punonjëse të një marketi në zonën e Ali Demit, kanë deklaruar në polici se:  “Tek ish merkata, na u afrua një automjet me tre persona. Na kërkuan që të hipnim në makinë. Ne refuzuam. Ata na ofenduan dhe u larguan. Ata të tre po udhëtonin një fuoristradë ngjyrë kafe. Por “sa kishim ecur mbase 50 metra, kur ata të tre personat që na kërkuan të shkonim me ta, e kishin fikur makinën pak më tutje dhe po prisnin. Si fillim i’u afruan shoqes sime O. dhe pastaj u drejtuan edhe nga unë. Bërtitën: çfarë ju duket vetja juve që nuk pranoni të vini me ne. Pastaj filluan të na qëllojnë me shkelma dhe me grushta ngado. Pastaj na shtrinë për tokë dhe na goditën edhe në kokë e fytyrë. Nuk e di sa ka zgjatur. Por ishte disa minuta kjo dhunë”.

Lexo edhe :   Histori shqiptare/ “E mora nusen të vogël, për ta rritur sipas huqeve të mia”
Lexo edhe :   Histori shqiptare/ “E mora nusen të vogël, për ta rritur sipas huqeve të mia”

Kush është Elidon Kotorri?

Elidon Kotorri është shoku i Elton Zajmit vrarë në 1998, për të cilin drejtësia beson që 45 vjeçari hyri në odisenë e hakmarrjeve. Pas dyshimeve se këtë krim e kishte kryer Andi Hasani, Kotori hakmerret dy vjet më pas. Prokuroria tha në atë kohë se teksa Kotorri kishte urdhëruar vëzhgimin e shënjestrës, sapo viktima hipi në një makinë bashkë me Sokol Alushin, Gazmend Zenelin dhe Gregor Stefanin ndaj tyre u qëllua me breshëri. Aty mbetën të vrarë tre të parët, ndërsa Stefani u plagos. Jo vetëm kaq, por pas krimit Elidon Kotorii u kthye në vendngjarje me motorr për të konfirmuar që ishte eleminuar shenjestra kryesore e tij dhe më pas udhëtoi drejt Turqisë. Fillimisht ai u shpall fajtor për këtë krim dhe u dënua me burgim të përjetshëm që më pas zbriti në 25 vjet dhe që më pas procesi u konsiderua i padrejtë, pasi sipas pretendimeve të tij, Elidon Kotorrit i ishte marrë fija e flokut pa avokat. Ishte kjo fije floku që kur u krahasua me kapelen në vendangjarje zbuloi se Kotorri ishte njëri nga autorët, dhe i kushtoi atij 19 vite burg. /dosja.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Shqipëri. Bëhet fjalë për një 85-vjeçare e...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Sipas Anadoly Agency, tërmeti ishte me magnitudë 5 ballë dhe u regjistrua në 7...

Kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut? Zaev shfaqet i pakënaqur

Partia BDI në Maqedoninë e Veriut ka shprehur hapur qëllimin, për të vendosur për herë të parë në krye të qeverisë një kryeministër shqiptar. Kryetari...

“Të implementohet pa humbur kohë”/ Kryemadhi reagon për marrëveshjen

Pas arritjes së marrëveshjes mes palëve për Reformën Zgjedhore, ka ardhur edhe reagimi i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi. Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi...

Rudina Hajdari: Mora garanci nga ambasadorët edhe për lista të hapura

Deputetja Rudina Hajdari shprehet e shqetësuar në lidhje me mosndryshimin e sistemit zgjedhor për të shkuar drejt listave të hapura. Në fjalën e saj pas...
WhatsApp KONTAKTO TT