E martë, 31 Mars, 2020
14 C
Tirana

Pamje të rënda/ Irani ndërmerr hapin ekstrem për viktimat nga koronavirusi

Lexo edhe ...

Mjekët në frontin e “luftës”, ultrasit e PSG u qëndrojnë pranë çdo ditë

Ultrasit e kampionëve të Francës po ndihmojnë stafet mjekësore në rajonin e kryeqytetit të Francës. “Collectif Ultra Paris” po shpërndajnë pije dhe ushqime për mjekët...

Ushtria amerikane do të ndërtojë mbi 340 spitale të përkohshme

Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen...

Neuer rezufon rinovimin,Chelsea hidhet në sulm

Në mes të pandemisë që ka shkaktuar koronavirus, zërat e merkatos vazhdojnë dhe shtohen dita ditës. Duke pritur të kuptojnë se kur do të...

Italia ende nuk po e merr veten, publikohet bilanci për 24 orët e fundit

U bënë ditë të tëra tashmë që Italia shënon më shumë se 800 viktima nga koronavirusi, brenda një dite të vetme. Edhe sot kjo gjë...

Irani po ndërmerr masa të forta ndaj koronavirusit, madje duke izoluar njerëzit. Shefi i Ushtrisë, Mohammad Bagheri njoftoi se Forcat e Armatosura së bashku me policinë, kanë marrë urdhra për të zbrazur rrugët.

Numri i të prekurve po njeh rritje nga ora në orë. E ndërsa autoritetet iraniane kanë krijuar varre të përbashkëta, për të varrosur viktimat e infektuar me koronavirus. Lajmi është përcjellë nga “Washington Post”, ku publikoi imazhe nga sateliti, teksa dallohet varreza pranë Qom, 80 km pranë Teheranit. Ky qytet ka qenë më i prekuri dhe vatra kryesore e shpërthimit të epidemisë në vend.

Gazeta amerikane shkruan se në tetor, varreza dukej e zbrazur, ndërsa tani është mbushur me rreth 250 trupa të pajetë. Sipas “WP”, që citon analizat e disa ekspertëve, bëhet fjalë për një hapësirë rreth 90 metra, sa dy fusha futbolli.

“Mbi 5 mijë persona kanë vdekur nga koronavirusi në të gjithë botën. Kjo është një shifër tragjike”. Kështu e konsideroi situatën me epideminë shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Sipas OBSH-së, Europa tashmë është shndërruar në vatrën e re të pandemisë së koronavirusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Mjekët në frontin e “luftës”, ultrasit e PSG u qëndrojnë pranë çdo ditë

Ultrasit e kampionëve të Francës po ndihmojnë stafet mjekësore në rajonin e kryeqytetit të Francës. “Collectif Ultra Paris” po shpërndajnë pije dhe ushqime për mjekët...

Ushtria amerikane do të ndërtojë mbi 340 spitale të përkohshme

Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen...

Neuer rezufon rinovimin,Chelsea hidhet në sulm

Në mes të pandemisë që ka shkaktuar koronavirus, zërat e merkatos vazhdojnë dhe shtohen dita ditës. Duke pritur të kuptojnë se kur do të...

Italia ende nuk po e merr veten, publikohet bilanci për 24 orët e fundit

U bënë ditë të tëra tashmë që Italia shënon më shumë se 800 viktima nga koronavirusi, brenda një dite të vetme. Edhe sot kjo gjë...

Koronavirusi/ Ndërrojnë jetë 2 persona në Spitalin Infektiv

Në Spitalin Infektiv kanë ndërruar jetë 2 persona si pasojë e koronavirusit. Bilanci i viktimave në Shqipëri shkon në 15. Informacionin e mësipërm e ka konfirmuar...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT