E shtunë, 16 Janar, 2021
1 C
Tirana

Pamje të rënda/ Gjendet tjetër trup i pajetë në Elbasan, zbulohet identiteti

Gjendet një tjetër trup i pajetë në rrjedhën e lumit Shkumbin, në qarkun e Elbasanit. Viktima është identifikuar nga policia dhe personi i gjetur është 79-vjeçari me iniciale I.Xh.

Ai u zbulua nga disa peshkatarë në afërsi të fshatit Muriqan të Elbasanit, ndërsa policia njofton se i moshuari ishte larguar nga shtëpia që më 11 shkurt.

Nga kryerja e autopsisë mësohet se kufoma nuk ka shenja dhune në trup.

Trupi i gjetur sot në lumin Shkumbin

Njoftimi i policisë:

Elbasan /Informacion paraprak.

Në lumin Shkumbin  pranë fshatit Muriqan,  Elbasan është gjetur një shtetas i mbytur.

Nga veprimet  e para rezultoi se trupi i përket shtetasit I.Xh  79 vjeç , larguar nga banesa  në 11 shkurt 2019.

Nga këqyrja paraprake  e kofomës nuk konstatohet shenja dhune. Grupi hetimor ndodhet në vendngjare dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...