E premte, 10 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Pamje të pazbuluara/ Bill Gates qëllohet në hyrje të hotelit (VIDEO)

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

Djali i saj u gjet i vetëm në varkë, zhduket aktorja e njohur amerikane

Aktorja e njohur amerikane, Naya Rivera, është shpallur e humbur pasi djali i saj i vogël u gjet i vetëm në një varkë në...

Bill Gates është një nga njerëzit më të fuqishëm në botë. Revista Forbes e renditi në vendin e dytë si njeriu më i pasur për vitin 2019-të. Edhe pse për shumë vite me radhë, listën e miliarderëve e kryesonte pikërisht Gates. 63-vjeçari themeloi Microsoft në 1975 me Paul Allen. Dhe që nga atëherë është bërë kompania më e madhe e programeve kompjuterike në të gjithë botën. Por, gjërat nuk kanë shkuar gjithmonë mirë për miliarderin. Pasi është përfshirë në një incident aspak të këndshëm në vitin 1998. Gates ndodhej në Bruksel për një takim me zyrtarë të Bashkimit Europian, kur i është hedhur tortë në fytyrë.

Ngjarja ka ndodhur teksa Gates ishte duke hyrë në ndërtesë për të dhënë një fjalim mbi edukimin. Por, themeluesi i Microsoft nuk u godit njëherë, një tjetër person tentoi të hidhte një tortë të dytë në fytyrë, shkruan Tirana Today.

Teksa një prej personave arriti të arratisej, policia shoqëroi një nga “sulmuesit” dhe një tjetër që po filmonte. Por, u liruan pasi Noel Godin shkrimtari belg mori përgjegjësinë për incidentin në një dalje publike. Godin është bërë i famshëm ndër të tjera për rrengjet e tij duke piketuar të pasurit dhe të famshmit. Dhe shenja e tij dalluese është gjuajta me tortë në fytyrë.

Ata që e marrin me sportivitet dhe me humor këtë veprim, nuk shqetësohen më. Sidoqoftë, Godin ka qenë i njohur për shënjestrimin e vazhdueshëm të atyre që nuk e kuptojnë qëndrimin e tij grotesk. Të cilën ai e quan “revolta e të qeshurave”.

Por, duket se edhe Gates, i cili njihet si një njeri i cili pranon, edhe bën shaka, e ka marr lehtë aktin. Ndaj edhe nuk ngriti akuza. Edhe pse siç duket në video gjatë incidentit Gates është duke u dridhur e i inatosur. Edhe pse nuk pati asnjë lëndim.

Në atë kohë një nga zëdhënësit e tij tha se pas incidentit, Gates kishte bërë shaka, duke thënë: “Torta as nuk kishte ndonjë shije të mirë.”/ TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...