E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

Pamje të frikshme, kapet me 221km/h në autostradën e Saukut

Uniformat blu kanë kapur përmes radarëve të shpejtësisë një shofer, i cili po lëvizte me mjetin e tij tej normave të lejuara në autostradën Sauk-TEG.

Video e regjistrimit të shpejtësisë por dhe e ndalimit të drejtuesit të mjetit, është publikuar në faqen zyrtare të policisë.

Po kështu policia apelon që të respektohen rregullat e qarkullimit rrugor, për të pasur një destinacion të sigurt.

Njoftimi i policisë

“Radari dhe polici‍ të shpëtojnë jetën.

Vijon të ndodhë në aksin rrugor Sauk – TEG.

221 km/h në aksin Sauk – TEG. Shpejtësi e frikshme që rrezikon seriozisht jo vetëm jetën e drejtuesit të mjetit, por edhe rrezik potencial për jetën e përdoruesve të rrugës.

Stop shpejtësisë, stop shpejtësisë, stop shpejtësisë.

Respekto rregullat e qarkullimit për të pasur një destinacion të sigurt.

Mos shpejto të arrish aksidentin!”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Grenell sulmon Kurtin: Është anti-amerikan

Ish-i dërguari i Administratës së Donald Trump, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të fundit të Albin Kurit rreth vendosjes së Ambasadës së Kosovës...

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Arbitri mbylli ndeshjen, VAR ndërhyn dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes Kobenhagenit dhe Arahus. Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3-3, me...

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...

Iu gjetën 250 mijë euro dhe 16 mln lekë, gjykata liron mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit, (GJKKO) ka liruar mjekun kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti. Apeli ka shfuqizuar vendimin e mëparshëm atë...