E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Pamje ‘apokaliptike’ në Nigeri, stuhia me rërë ‘pushton’ qytetin 

Banorët e Nigerisë janë hasur me pamje apokaliptike. Vendi është përfshirë nga një stuhi masive rëre. Banorët e Niamey-t e kanë cilësuar këtë event si apokaliptik, ndërsa nuk kanë munguar fotot e videot.

Stuhitë e rërës ndodhin kur një sasi e madhe rëre ngrihte në ajër, si pasojë e shtrëngatave që krijohen në atmosferë.

Thuhet se Niamey është një nga qytetet më të nxehta. Temperaturat mesatare mund të arrijnë deri në 38 °C. Gjatë sezonit të thatë, sidomos nga nëntori deri në shkurt, netët janë në përgjithësi të ftohta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA i dhuron Shqipërisë, 1 milion dollarë pajisje mjekësore

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dhuruar Shqipërisë 1 milion dollarë pajisje mjekësore kundër koronavirusit për spitalin Nënë Tereza në...

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...