E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Paloka: Velina tallet me Edvinin, i kujton se protestuesit e pshurrën

Nënkryetari demokrat Edi Paloka ka ironizuar njoftimin e bërë publik nga kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, për një gjobë të lëshuar kundrejt PD, për urinimin që një protestues bëri në derën e zyrës së kreut të qeverisë Rama, gjatë protestës së një dite më parë.

Bashkia gjobit PD-në për urinim në publik

“Edhe velina e Bashkisë tallet me Edvinin. Ja mënyra që ka zgjedhur për ti kujtuar atje ku është, se mbrëmë protestuesit e pshurrën..”, shkruan Paloka në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...