E diel, 29 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Paketa “anti-shpifje”, Sali Berisha shpërthen në sharje ndaj Ramës

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Infermierja pranon se gënjeu për kontrollin e Maradonës, çfarë thonë hetuesit

Diego Armando Maradona u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Shumë është aluduar për ndarjen nga jeta, dhe se sa është...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

“Xhelat i lirisë së fjalës së mediave”, kështu e ka quajtur Sali Berisha kryeministrin Rama. Nëpërmjet një postimi në facebook, ai ka denoncuar “anti-shpifje”. Kjo paketë pritet të kalojë për miratim në Kuvend. Sipas tij, ndërkohë që Shqipëria po merr drejtimin e OSBE-së, Rama është duke u sjellë njësoj si diktatori Enver Hoxha.

Postimi i Berishës:

Edvin Kristaq Mafia merr kryesine e OSBE si xhelat i lirise se fjales dhe mediave. Te dashur miq, javet e fundit Edvin Kristaq Mafia ka dale hapur me satren e xhelatit kunder fjales dhe mediave lira. Keshtu, ne prag te kryesimit nga Shqiperia te OSBE, ne kulmin e gjendjes se Fatkeqesise Natyrore, Edvin Kristaq Mafia ka ndermarre kunder lirise se fjales mediave te lira, gazetareve, analisteve si askush tjeter ne planet perveç Kim Jing Unit, nje fushate sulmesh, sharjesh dhe fyerjesh prej halabaku ordiner.

Kjo fushate e bastardit te bllokmeneve hoxhist me fjalorin e saj, qenef, hale, qene kunder mediave dhe gazetareve dhe analisteve eshte identike me fjalorin qe perdorej gjate Luftes se Ftohte kunder gazetareve dhe liderve perendimor nga Enver Hoxha, Hitleri shqiptar i Pasluftes, ati shpirteror i Edvin Mafise, ish anetari i byrose politike hoxhiste Spiro Koleka, xhelati i inteligjences teknike shqiptare, daja biologjik i Edvin Mafise dhe babai i tij biologjik, mekembesi i Nexhmie Hoxhes, Kristaq Xhelati qe firmoste varjen publike te poetit disident Havzi Nela ne gusht te vitit 1988. Por krahas shperthimit me fjalor rrugaçi ordiner kunder gazetareve, analisteve, mediave qe nuk i kontrollon dot ai eshte versulur si lope e çmendur me gjoba duke u sherbyer me sherbetoret e tij ne AMA dhe narkogjykatesir e tij kunder te gjitha mediave qe nuk i censuron dhe kontrollon dot.

Lexo edhe :   Video/ 108-vjetori i Pavarësisë: Meta dhe Rama me maskë në Vlorë
Lexo edhe :   Video/ 108-vjetori i Pavarësisë: Meta dhe Rama me maskë në Vlorë

Urrejtja dhe hakmarrja e tij ndaj mediave eshte e pakufishme. Edvin Mafia zgjodhi kulmin e Fatkeqesise Natyrore Kombetare dhe dhe pragun e marrjes se kryesise se OSBE nga Shqiperia per te kaluar ne narkoparlamentin e tij paketen anti shprehje, te cilin do ta kete lakmi edhe Maduro i Venezueles.

Me kete fushate dhe keto qendrime te fjales se lire ky bastard i bllokmeneve hoxhist i deklarohet pas Enver Hoxhes armiku me i eger i lirise se shqiptareve. Keto qendrime jane nje kushtrim per çdo shqiptar qe i besojne lirise dhe vlerave te saj, ne kembe te bashkuar te flakim sa me pare kalbesiren qe shfrytezon dramat dhe tragjedite kombetare per tju konfiskuar lirine shqiptareve! sb

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Maradona mund të jetë vrarë”, mediat e huaja nxjerrin faktet

Diego Armando Maradona u nda nga jeta në mënyrë të papritur, në moshën 60-vjeçare. Legjenda e futbollit Diego Armando Maradona, u operua në tru...

“Po në tualet do na nxirrni?”, Ardit Gjebrea nuk ia përton fanses

Këtë të dielë, në emisionin e përjavshëm “E  diela shqiptare”, do jetë e ftuar këngëtarja e njëkohësisht moderatorja Jonida Maliqi, e cila bashkë me...

‘S’jemi të pavarur dhe as të çliruar, 5 miliarderë na kanë marrë peng’

Politogolu dhe analisti Afrim Krasniqi, ndryshe nga atmosfera festive gjatë këtyre dy ditëve ka dalë me një gjykim ndryshe. Përmes një postimi në Twitter,...

Busti i Skënderbeut/Spahiu: Kanë ëndërruar që të jetë më i gjatë se Rama

Dje në Prizren u inaugurua shtatorja e bronztë e “Gjergj Kastriotit- Skënderbeu”. Në Ditën e Flamurit, ditëlindjen e komandantit “Adem Jashari”, dhe daljen e...

Grabitje në 60 sekonda/Minorenët bëjnë namin, policia merret me gjobat

Në kohën kur Policia e Shtetit ka dalë në terren e merret me personat të cilët nuk janë të pajisur me maskat anti-Covid, nga...