E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Pak orë para protestës, Basha drekë pune me Yuri Kim

Pak orë para manifestimit të thirrur nga Presidenti Ilir Meta, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim.

Raportohet se kreu i PD-së dhe ambasadorja e SHBA-së po zhvillojnë një drekë pune.

Kujtojmë se sot në orën 17:00 pritet që të zhvillohet protesta, e cila është njoftuar të zgjasë 2 orë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Delta në SHBA, CDC: Maskat të bëhen të detyrueshme në ambiente të mbyllura

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...