E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Pak ditë më parë takoi Papën, peshkopi francez i infektuar me koronavirus

loading...

Vijon që të rritet numri i të infektuarve nga koronavirusi në mbarë botën.

COVID-19 nuk ka “kursyer” as peshkopin francez, i cili vetëm pak ditë më parë takoi Papa Françeskun.

Sipas mediave franceze, peshkopi menjëherë sapo ishte kthyer në Francë kishte pasur simptoma të koronavirusit dhe pasi kreu testin rezultoi pozitiv.

Momentalisht ai po qëndron në karantinë dhe thuhet se gjendja e tij është e stabilizuar.

Po ashtu janë marrë masa edhe për 28 peshkopë të tjerë, të cilët kanë pasur kontakt të afërt me peshkopin francez.

Kujtojmë se COVID-19 në rang gloabl ka marrë deri më tani 6674 jetë njerëzish.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Shqipëria në izolim, 47-vjeçari tenton të vjedhë lokalin. Ç’ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

Nuk ka ditë që policia të mos raportojë për personat të cilët thyejnë rregullat e karantinimit. Ka nga ata qytetarë të cilët nuk pyesin...

“Po të fal që ke thyer karantinën”, si u zbulua 43-vjeçari që u bënte presion njerëzve

Pandemia që ka përfshirë Shqipërinë, ka izoluar shqiptarët brenda shtëpisë. Oraret që shfrytëzohen për të dalë respektohen në një masë të madhe nga ana...

Shkencëtarët nxjerrin videon si infektohen njerëzit nga COVID-19 në një supermarket (VIDEO)

Mjafton që një person i infektuar të kollitet, për të shpërndarë infeksionin në mënyrë të shpejtë, e po kaq të frikshme në ambientin ku...

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje tërmeti në Greqi e Turqi brenda pak minutave

Dje në Shqipëri u ndjenë disa lëkundje tërmeti. Fatmirësisht lëkundjet nuk kanë qenë të forta. Lëkundja më e fortë ka qenë ajo e orës...

FMN-ja paralajmëron depresionin më të thellë që nga vitet ’30

Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva ka paralajmëruar se pandemia e koronavirusit mund të shkaktojë depresionin më të thellë ekonomik në botë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT