E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Pagoi 34 mijë euro, zbulohen mesazhet e 26-vjeçares që humbi jetën në kamion

Ditën e djeshme u identifikua viktima e parë nga 39 trupat e pajetë që u gjetën brenda një kamioni në Britaninë e Madhe. Ajo është Pham Thi Tra My, një 26-vjeçare vietnameze. Mediat kanë publikuar mesazhet e fundit që ajo i ka dërguar nënës së saj.

“Mami më vjen keq. Udhëtimi im nuk përfundoi me sukses. Jam duke vdekur, pasi nuk marr dot frymë”, i shkruante 26-vjeçarja të ëmës. Koha e mesazheve korrespondon me kohën kur kamioni ishte në udhëtim.

Familjarët e viktimës treguan për mediat vendase se ajo ofroi 34 mijë euro për të ikur në Angli, “në kërkim të një jete më të mirë”.

Sipas autoriteteve britanike, dyshohet se mes 31 burrave dhe 8 grave që u gjetën të ngrirë në kamionin frigorifer, janë edhe 19 vietnamezë të tjerë.

Sakaq, policia ka arrestuar 4 persona si të përfshirë në ngjarje, ndërsa vijon ekspertiza për identifikimin e viktimave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...

Afrimiteti i tyre nxiti diskutime/Donaldi gdhend në dru portretin e Semit

Semi dhe Donaldi kanë shfaqur afrimitet shoqëror me njëri-tjetrin në “Big Brother Vip”. Bora Zamani nga ana tjetër hodhi poshtë aludimet se aktori i...

Vazhdimi i revolucionit të Shën Valentinit

Nga: Andi Bushati Konluzioni i përbashkët i të gjitha analizave, menjëherë sapo dolën shifrat e para të zgjedhjeve lokale në Kosovë, ishte rezultati shumë më...

Maqedoni e Veriut/ Partitë nuk presin KSHZ, shpallin rezultatet

Rreth 49.11% ose 842.512 votues morën pjesë në votime në zgjedhjet lokale të së dielës (17.10) në Maqedoninë e Veriut. Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski ka...

Gledis Nano zbardh lëvizjet e reja, njihuni me drejtuesit në rrethe

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në një konferencë të jashtëzakonshme, ka zbardhur lëvizjet e reja. Gjatë mesditës, ai ka njoftuar ndryshimet në...