E martë, 7 Korrik, 2020
34 C
Tirana

“Paçi uratën, Zoti ju ndihmoftë”, shpërndahen ushqime derë më derë (VIDEO)

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Manjani del me deklaratën e fortë për Ramën dhe Thaçin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, çdo ditë e më shumë përcjell deklarata në forta në rrjetin social Facebook. Ai thotë se Rama dhe Thaçi kanë...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

Aksident i rëndë, ndërron jetë 28-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur së fundmi në Shkodër, ku për pasojë ka ndërruar jetë një 28-vjeçare. Ngjarja ndodhi në rrugën Shkodër-Bardhaj në vendin...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama publikon fotot: Projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës

Kryeministri Edi Rama së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka prezantuar “Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë”, i cili është projekti më...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Reagimi i shpejtë nuk është shenjë paniku, por shenjë mençurie! Nëse ne të gjithë i mbajmë këto masa, do të mbrojmë Shqipërinë nga përhapja e Covid-19. Ky është apeli që vjen nga Ministria e Shëndetësisë, nga kryeministri Rama e jo vetëm. Kryeministri Rama ka publikuar një video, ku janë shpërndarë ndihma në familjet në nevojë, ndërsa ripërsëritet apeli për të qëndruar të izoluar, të mbrojnë veten e familjarët.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka qenë e pranishme në Thumanë, ndërsa u ka kërkuar qytetarëve që të evitojnë ambientet publike. “Kujdes në këtë periudhë, lani duart. Mundohuni mos të keni kontakt. Do bëjmë çmos që ketë situatë ta kalojmë bashkë! Evitoni kontaktet me njerëzit sa më shumë”, ishte kërkesa e Xhaçkës, ndërsa trokiti në derën e një familje, ku dhe i ka dhënë pakon me ndihma. Ky operacion humanitar është shpërndarë në të gjithë Shqipërinë.

Statusi

#TiNukDoJeshKurrëVetëm

🔴 INFORMACION NGA OPERACIONI HUMANITAR QE DO TË VAZHDOJË ME PËRKUSHTIM DHE DURIM ÇDO DITË, DERI NË MBARIMIN E LUFTËS

Lexo edhe :   Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

🔴NUK DO TË LEMË ASNJË DERË PA TROKITUR, POR NUMRI I DYERVE ËSHTË SHUMËFISH MË I LARTË SE SA NUMRI I NJERËZVE QË PO KRYEJNË OPERACIONIN!

🔴 PRANDAJ JU LUTEM TË BËJNË DURIM TË GJITHË ATYRE MË NË NEVOJË, SEPSE DO TË VIJMË TEK TË GJITHË JU🙏

ISHP publikoi sot shifrat e reja të të prekurve me koronavirus në Shqipëri. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar pesë raste të reja, duke e çuar numrin e të prekurve në 64.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E paralajmëroi dje, Meta takohet me ministren Manastirliu

Sikundër paralajmëroi një ditë më parë në konferencën për media, Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me Ministren e Shëndetësisë dhe...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

‘Dialogu me Serbinë’, Hoti publikon pamje të pritjes nga Macroni

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka publikuar pamjet nga pritja shtetërore që i është bërë atij nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron. Siç kanë konfirmuar...

“Spiunoni” të infektuarit që dalin nga banesa, paralajmërimi i fortë i Lleshajt (VIDEO)

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, gjatë një inspektimi të bërë sot në terren për respektimin e masave, ka apeluar ndaj qytetarëve të raportojnë për...

Kanye West do kandidojë për president, lëvizja e radhës vjen nga bashkëshortja e tij (FOTO)

Dy ditë më parë, reperi i njohur Kanye West ka deklaruar kandidaturën e tij për t’u bërë presidenti i ardhshëm i SHBA, duke u...