E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

OSHEE reagon për ndërprerjen e energjisë në zonën e Astirit

OSHEE ka reaguar pas pretendimeve të protestuesve në zonën e Astirit, se punonjës të Bashkisë po heqin shtyllat elektrike, për të ndërprerë energjinë.

Në njoftimin për media, citohet se nuk ka patur ndërprerje të energjisë në këtë zonë.

“Nuk ka pasur ndërprerje të energjisë për asnjë objekt në atë zonë. Te zona Astirit, furnizimi me energji vijon normalisht. Pati zhvendosje të shtyllave të ndriçimit publik rrugor, në kuadër të punimeve për projektin e Unazës së Re”,  njofton OSHEE.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...