E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

“Ore nuk të vjen keq për atë që ke në krah”, balerina revoltohet me këngëtarin

Këngëtari Mateus Frroku dhe aktorja Elion Pitarka performuan mbrëmjen e djeshme në skenën e “Dance with me”.

Ndërsa Eliona mundohej të jepte më të mirën e saj në këtë interpretim, partneri i saj në kërcim, Mateus revoltoi një nga anëtarët e jurisë, Enadën. E cila u shpreh se nuk do t’i jepte pikët maksimale, edhe pse e vlerësoi shumë Elionën.

Sipas saj, ai rrëzoi të gjithë fuqinë e interpretimit që përcolli Eliona.

Enada: Kërcimi ishte shumë i bukur, i fortë…Mos më qesh, të lutem mos më qesh, sepse pikërisht në këtë kërcim ti duhet të ishe shumë serioz. Sepse nuk ishte as një paso doble që kishte brenda ndonjë efekt komik e do ta pranoja. Më vjen keq, sepse Eliona me shumë fuqi, me interpretim, ti e rrëzon të gjithë gjënë. Ishe shumë mirë, kishe momente që ishe shumë bukur dhe në interpretim dhe në lëvizje, kur në momente të caktuara i vije një buzëqeshje dhe e rrëzojë komplet gjithë gjënë.

Mateus: Shiko, ne nuk na kanë thënë këtë javë të mos qeshim.

Enada: Ore nuk të vjen keq për atë që ke në krah… që të zbukuron kur e ke në krah.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A është Donald Trump një fashist?

Nga: John Broich“The Converstion” Që para se Donald Trump të zgjidhej president, historianët kanë debatuar nëse ai është apo jo një fashist. Si mësues i...

Zgjedhjet/ Boiken Abazi i Vetëvendosjes mbledh firmat si kandidat e pavarur

Drejtuesi i Levizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Boiken Abaazi ka mbledhur firmat e nevojshme që i duhen një kandidati të pavarur për të...

Ndryshimi nuk do të vijë asnjëherë prej “ushtarëve” të partive

Nga: Astrit Patozi Ndryshimi në Shqipëri nuk mund të vijë vetëm prej militantëve politikë, sado të përkushtuar dhe të angazhuar që të jenë. Në radhë të...

Komisioni Rregullator miraton fletën e votimit për zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni Rregullator pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka miratuar sot fletën e votimit të propozuar nga Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve. Zgjedhësi do të votojë me...

Ku të gjejmë një popull që do të zezën e vet?

Qysh mbrëmë e tash e mbrapa, nuk ka mbet gja tjetër, veç të gjejmë atë popull që do të zezën e vet!,- do të...