E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

‘Opozita ta nisë ndryshimin nga vetja’/ Patozi kujton fjalimin e tij në 2014-ën

Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka rikujtuar fjalën e tij të mbajtur në përvjetorin e pare të vdekjes së ish-ministrit dhe deputetit të PD, Sokol Olldashi.

Asokohe, në vitin 2014, Patozi thoshte se nëse opozita do të bëjë diferencën me qeverinë, atëherë duhet ta niste ndryshimin nga vetja.

Në atë fjalim, Patozi shtroi për herë të parë tezat se çfarë i mungonte opozitës së Partisë Demokratike dhe pse ajo nuk po bënte dot diferencën me qeverinë.

Koha i dha të drejtë, pasi Basha i humbi të gjitha zgjedhjet.

Postimi i Patozit në rrjetin social, Facebook

QË OPOZITA TË BËJË DIFERENCËN ME QEVERINË DUHET TA NISË NDRYSHIMIN NGA VETJA

Nëntor 2014. Në përvjetorin e parë të vdekjes së Sokol Olldashit, Astrit Patozi mban një fjalim fshikullues për sistemin e kapur politik dhe për ndryshimin që duhet të vijë nga opozita.

Aty shtron për herë të parë tezat se çfarë i mungon opozitës së Partisë Demokratike dhe pse ajo nuk po bën dot diferencën me qeverinë.

Koha i dha të drejtë, pasi këto përfundime rezultuan si shkaku kryesor që opozita e Bashës i humbi të gjitha zgjedhjet, që i dolën përpara, duke filluar nga ato lokalet në vitin 2015 e të gjitha të tjerat me radhë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...