E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Opozita proteston jashtë Parlamentit, tre deputetët e rinj bëjnë sot betimin

Gjatë seancës së sotme plenare pritet që tre deputetët e rinj të LSI që morën mandatin, të bëjnë betimin. Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Enada Koçiraj, do të zënë karriget e deputetëve të LSI-së.

Teksa brenda Kuvendit do të zhvillohet seanca plenare, opozita ka paralajmëruar protestën e radhës. Ata kërkojnë largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme.

Që në mëngjes policia është vendosur kordon në një perimetër të gjerë rreth Parlamentit, si dhe ka vendosur gardh prej hekuri. Një ditë më parë presidenti Ilir Meta deklaroi se ishte gati të hiqte dorë nga mandati i presidentit, për të zgjidhur krizën aktuale politike si dhe të mos lejonte instalimin e një junte ushtarake.

Rendi i ditës në Kuvend:

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...

Dështimin e “Lëvizjes Berisha”, nuk e ndal dot as Sali Berisha

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka filluar të ketë fat pa bërë asgjë. Si në shumicën e karrierës së tij politike. Beteja e rrugës që...