E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Opozita jashtëparlamentare mungoi në mbledhje, reagon Rama

Opozita jashtëparlamentare nuk mori pjesë në mbledhjen e sotme të Këshillit Politik, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama.

Pas mbledhjes, kreu i qeverisë reagoi lidhur me këtë çështje, teksa theksoi se është absurd bojkotimi i diskutimit.

“Ne erdhëm sot për të shprehur jo vetëm vullnetin, por edhe gatishmërinë për të diskutuar mbi çdo gjë që është e paqartë.

Pas 30 korrikut jeta vazhdon.

Më duket absurde që të bojkotohet diskutimi.

Përsëris se nuk jemi në kushtet e një vendi pa institucione apo Parlament.

Kjo tryezë është ndërtuar si shprehje e vullnetit të mirë dhe si vetëdije së pavarësisht faktit se PD dhe aleatët e saj u arratisën në drejtim të paditur duke braktisur detyrën, ata janë pjesë e realitetit politik”, pohoi Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...