E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Opozita e ‘kryqëzoi’ pas shkarkimit të 20 diplomatëve, Cakaj e ka një koment

20 punonjës të shërbimit diplomatik shqiptar janë shkarkuar, ndërsa të tjerë pritet që të transferohen bazuar te nevojat reale të institucionit. Ministri i Jashtëm në detyrë, ka njoftuar nisjen e kësaj reforme, për të larguar të gjithë ata që nuk e meritojnë, pasi janë emëruar në mënyrë klienteliste. Referuar akuzave të opozitës për këto shkarkime, ai nuk e justifikon me ‘operacionin fshesa’.

“Reforma në administratën e @AlbanianDiplo nuk është « fshesë », por një investim në ato burime njerëzore që meritojnë ta vënë ekselencën e formimit dhe dijes së tyre në shërbim të një përfaqësimi diplomatik patriotik dhe europian”, përfundon ai.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Prishje pazaresh droge, atentat mafioz ndaj një personi në Tiranë

Blutë e Lezhës, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se disa shtetas po organizonin të kryenin një vrasje, duke përdorur mina me...

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...