E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Operacion ‘blic’ në Krujë, 15 grupe të FNSH-së rrethojnë zonën

Në orët e para të ditës, rreth 15 grupe të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë kanë ‘zbarkuar’ në Krujë. Në këtë operacion, po merr pjesë Policia e Tiranës dhe ajo e Krujës.

Nga të dhënat e para, bëhet me dije se operacioni në fjalë po kryhet për asgjësimin e parcelave të mbjella me kanabis sativa në këtë zonë. Sipas burimeve, forcat policore të Tiranës po kryejnë kontrolle sidomos në zonat e Malësisë së Krujës dhe në Nikël.

Duhet theksuar, se sipas policisë, Kruja, Nikla dhe Ishmi janë ndër zonat ku dyshohet se janë mbjellë sasi të konsiderueshme kanabisi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të zhvillimeve në rajon në 24 orët e fundit 1- Vendimi i BE, Zaev flet në krah të...

Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit 1- Merkel thirrje shteteve të BE: Vendosni karantinën për udhëtarët nga Britania e Madhe 2- Shefi...

Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt; Tirana në vendin e 152

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një...

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...