E hënë, 10 Gusht, 2020
32 C
Tirana

Olti Curri nuk ia lë mangët Fjoralba Ponarit: Bjonden e Manushit e bëra VIP

Më të lexuarat

Pronari i hotelit në Tushemisht nxjerr emrat e dy autorëve të atentateve

Pronari i hotel “Voloreka” në Pogradec, Jetmir Muçllari, ka dhënë emra konkretë se cilët beson ai se fshihen pas dy atentateve në hotelin e...

Kthimi nga zonat bregdetare, Policia: Hiqen 34 patenta, gjobiten 154 shoferë

Policia e Shtetit bën me dije se prej orës 16:00 ka filluar kthimi nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, i pushuesve...

6 persona ndërrojnë jetë në Shqipëri! Ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona në Shqipëri si pasojë e koronavirusit ndërsa...

U hodh me parashutë në Qafën e Llogarasë, 39-vjeçari përfundon në përrua

Një 39-vjeçar nga Tirana sot në Qafën e Llogarasë është hedhur me parashutë, mirëpo aventura nuk ka përfunduar mirë! Policia bën me dije se shtetasi...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 124 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa 4...

Ekzekutimi i 27-vjeçarit dyshohet të ketë qenë gjakmarrje, ja çfarë gjeti policia në vendngjarje

Zbardhen detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në Vaun e Dejës, ku një 27-vjeçar u gjet i pajetë...

Pandemia/ Epidemiologu i njohur: Lajme të mira miqtë e mi

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka dhënë disa “lajme të mira” lidhur me pandeminë. Ai sqaron se virusi...

Dy atentate në pak ditë në hotelin në Tushemisht, pamjet e kamerave nga atentati i parë

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, ku u regjistruan të shtëna me breshëri mëngjesin e sotëm, ka qenë në shënjestrën e një tjetër...

Hidhet shorti për raundin e parë të “Champions League”, ja cili është kundërshtari i Tiranës

Është hedhur ditën e sotme shorti për raundin e parë të ndeshjeve të kampionatit “Champions League”. Tirana do të jetë përballë skuadrës gjeorgjiane, Dinamo e...

Ronaldo do të largohet nga Juventusi, zgjedh ekipin e ri

Një fjali e thënë së fundmi nga Cristiano Ronaldo lidhur me sezonin 2019-2020, ka bërë që të lindin aludim për një largim të mundshëm...

Debati mes Fjoralba Ponarit dhe Olti Currit po bëhet edhe më i nxehtë. Të dy palët nuk kanë ndërmend që të bëjnë paqe, dhe të lënë ironitë. Përkundrazi, e kanë shtuar edhe më shumë dozën e sharjeve ndaj njëri-tjetrit. Dje, gjatë një sekuence në “E diell”, moderatorja Fjoralba Ponari u shpreh rreth debatit me Olti Currin, se nuk lejonte njeri të shtrembëronte imazhin e saj. Kaq ka mjaftuar që Olti Curri të reagonte përmes dy postimeve në rrjetet sociale.

Në një sekuencë të djeshme të “E diell”, producentja Dalina Buzi u ftua të improvizonte një takim të ngjashëm me një intervistë pune, për të zgjedhur vajzën e gjashtë të “Hostel by Anabel”. Personazhet që morën pjesë në lojë qenë moderatoret e “E diell”, përfshirë këtu edhe Fjoralba Ponarin.

“Ishte një debat me Olti Currin. Reagimin e parë e kuptova, por reagimi i dytë mua m’u duk pak i tepërt” u shpreh Buzi, referuar faktit që të tilla komente do të jenë të pranishme gjithnjë për aq kohë sa bëhet fjalë për personazhe publike, e sidomos njerëz të ekranit.

“Nuk dua ta trajtoj si rast specifik, sepse mendoj që kam marr mjaftueshëm vëmendje nga kjo gjë,” u përgjigj Fjoralba. “Komente negative ka pasur edhe përpara këtij rasti, edhe gjatë këtij rasti, të cilat nuk më kanë penguar që të vazhdoj drejt suksesit që aspiroj. Përsa i përket rastit në fjalë, unë nuk lejoj që një njeri të shtrembëroj imazhin tim duke u kapur, duke cunguar një lapsus, një gabim njerëzor për përfitimet e tij vetjake. Këtu është limiti. Një vakt e hëngri prej meje dhe aty u mbyll”.

Në fund, Buzi e mbylli dialogun duke theksuar se të tilla komente nuk ndikojnë aspak për keq, aq më tepër kur vijnë nga njerëz që dëgjohen.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pas daljes së rezultatit të zgjedhjeve, shpërthejnë protestat në Bjellorusi

Pas daljes së rezultatit të zgjedhjeve, kanë shpërthyer protestat në Bjellorusi. Sipas të dhënave të para të bëra publike nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Presidenti...

Prezantohet Ilir Daja: Rekord për mua të drejtoj Partizanin

Ilir Daja është zyrtarisht trajneri i ri i Partizanit. Daja gjatë prezantimit theksoi se është rekord për të drejtimi i Partizanit: “Treshin e kam rekord personal,...

A është i dëmshëm gjumi pranë celularit? Ja ç’thonë ekspertët

Nëse po e lexoni këtë, me siguri jeni një nga shumë njerëzit, që e mbajnë celularin e tyre pranë në shtrat ose në komonë...

Arrestohet njëri ndër biznesmenët më të njohur në Hong Kong

Në Hong Kong është arrestuar biznesmeni, Jimmy Lai, nën akuzat për bashkëpunim me forcat e huaja. Zyrat e një gazete në pronësi të tij janë...

1000 tonë naftë në plazhin përrallor, katastrofë ekologjike

Mijëra vullnetarë janë në garë me kohën për të përmbajtur dëmet e shkaktuara nga rrjedhja e naftës në plazhet përrallore të ishullit Mauritius të...