E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Olti Curri e thotë troç: Anxhela i ka mbuluar vetë shpenzimet në “Eurovision”

Anxhela Peristeri i ka mbuluar vetë të gjitha shpenzimet në “Eurovision”. Këtë detaj e ka zbuluar Olti Curri, pasi prazantimi skenik i saj mori vëmendjen e duhur. Olti Curri i cili ka shkruar tekstin e këngës ‘Karma’, i ftuar në emisionin ‘Tempora’, ka thënë se buxheti i kurimit skenik është mbuluar nga vetë Anxhela.

“Ky buxhet është përballuar nga Anxhela. Këtu Anxhela ka pasur dëshirë dhe e ka mbuluar Anxhela. Është një buxhet që nuk është i vogël”.

“Sasha (artistja që kuroi performancën skenike) u dashurua me performancën e Anxhelës”, është shprehur Olti Curri.

Interpretimi i Anxhela Peristerit me performancën elektrizuese në “Eurovision” më 22 maj, fitoi zemrat e të gjithë publikut evropian.

Shqipëria u shfaq me skenografi me efekte vizuale, të kuruara në detaje, që ndiqnin dhe shoqëronin lëvizjet e Anxhelës në skenë.

RTSH-ja ka një buxhet shumë të kufizuar për prezantimin në “Eurovision”. Ndaj Anxhelës i është dashur që të shpenzonte, për tu paraqitur denjësisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...