E hënë, 23 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Oficeri nga Kosova: Skandal! Gazi në protestë i kohës së Millosheviçit. Rama të paditet në Hagë

Më të lexuarat

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

Rritja e rasteve/ Sot hapet spitali Covid 3, brenda javës edhe Covid 4

Pas ankesave të shumta për ezaurimin e kapaciteteve në spitalet Covid, qeveria duket se po bën lëvizjen e radhës. Burime bëjnë me dije se...

Kaos në spital/ Mjeku thirrje qeverisë: Zgjohuni nga gjumi, hapni Covid 4

Situata paraqitet e rënduar në vendin tonë sa i përket pandemisë nga koronavirusi. Mjeku i Urgjencës i ‘Shefqet Ndroqit’, ose Covid2, Dritan Koçiaj ka ngritur...

“Njerëzit do vdesin”, sizmologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

Në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm goditi Detin Egje midis bregdetit turk dhe ishullit grek të Samos, duke shkaktuar një bilanc tragjik. Po...

FOTO/ Tirana një “betoniere” e madhe, 10 kulla në ndërtim e sipër

Edhe pse vendi ndodhet në krizë ekonomike për shkak të tërmetit të 26 nëntorit dhe pandemisë Covid-19, Tirana vijon të ketë një bum ndërtimesh. Këtij...

Pamje të rënda/‘Luftë’ mes grupeve mafioze, 29-vjeçarin e vrasin me shkopinj

Disa pamje të rënda janë bërë virale në rrjet, ndërsa dëshmojnë dhunën makabre të disa personave, ku me shkopinj në duar qëllojnë pa pikë...

“Ka planifikuar që të japë dorëheqjen”, zbulohet pasardhësi i Vladimir Putin

Kritiku i njohur i Vladimir Putin, ka nxjerrë disa të pathëna të cilat e nxjerrin zbuluar lidhur me lëvizjet e tij. Valerey Solovei ka...

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

Asnjë shenjë përmirësimi nga virusi/ 13 viktima, nami me të infektuarit

Vijon me ritme të larta numri i të prekurve, e po kështu edhe pacientëve që kanë humbur jetën si pasojë e pandemisë. Në 24 orët...

Kryetari i LSI-së ‘tradhton’ Kryemadhin, jep dorëheqjen nga partia

Kryetari i LSI-së në Laprakë, Gentian Arapi, njofton me anë të rrjeteve sociale se ka dhënë dorëheqjen nga partia e Monika Kryemadhit. Ai rrëfen se...

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon se gazi helmues i përdorur dje në Tiranë gjatë protestës, është përdorur vetëm kundër shqiptarëve në Kosovë dhe Preshevë.

Berisha ka publikuar mesazhin e një oficeri të Ushtrisë së Kosovës, i cili shkruan se është skandalizuar nga ajo që ndodhi mbrëmë në Tiranë.

“Gazi helmues që u përdor dje në Tiranë është i kohës së Millosheviçit dhe është në përdorim si helm kimik luftarak vetëm nga ushtria dhe jo nga policia serbe dhe është gaz kategorikisht i ndaluar me konventa ndërkombëtare që të përdoret kundër civilëve. Ai përdoret kundër armikut në fushë beteje apo vendndodhjes së grupeve terroriste”, shkruhet ndër të tjera në mesazhin e dërguar.

Postimi i plotë i Berishës:

Beogradi furnizon me helme kimike Zografin Bis!

Gazi helmues qe u perdor dje ne Tirane eshte perdorur vetem kunder shqiptareve ne Kosove dhe Presheve.

Lexoni mesazhin e oficerit dixhital. sb

Pershendetje dr jam oficer i Ushtrise se Kosoves. Jam skandalizuar nga ajo qe ndodhi dje ne Tirane .

Gazi helmues qe u perdor dje ne Tirane eshti kohes se Millosheviçit dhe eshte ne perdorim si helm kimik luftarak vetem nga ushtria dhe jo nga policia serbe dhe,

Lexo edhe :   Basha nuk i ndahet Ramës: Tu deshën dy ditë për të manipuluar faktet

-eshte gaze kategorikisht i ndaluar me konventa nderkombetare qe te perdoret kunder civilve.Ai perdoret kunder armikut ne fudhe beteje apo vendodhjes se grupeve terroriste

Ky gaz toksik me pasoja serioze esht perdor kunder civilve nga Millosheviçi vetem kunder shqiptarve ne Kosove dhe nga Daçiç ne vitin. 2012 perseri vetem kunder shqiptarve ne Presheve.

Edi Rama duhet paditur ne Hage per perdorimin e tij mbreme kunder protestuesve ne Tiane mbasi ka shkelur konventen nderkombetare te perdorimit te lendve kimike.me respekt ..

Lexo edhe :   Rama: Po fshehim vdekjet? Kapërcim i çdo kufiri, politikë me lajme të rreme

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E thonë astrologët: 3 arsyet përse viti 2021 do të jetë i mbarë

Të gjithë e dimë sa shpejt ndryshoi bota në 2020-ën dhe brenda një nate, rutina jonë s’ishte më ajo që njihnim. Gjithsesi, jemi thuajse...

Manastirliu kritikon qytetarët: Po neglizhoni pandeminë, respektoni masat

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar pas publikimit të pamjeve gjatë ditës së sotme në zonën e Liqenit. Shumë qytetarë janë parë të grumbulluar dhe...

Rëndohet bilanci në Itali, mbi 28 mijë raste të reja me koronavirus

Situata e Covid-19 në Itali vazhdon të mbetet kritike në 18 rajone ndër 21 që ka vendi, edhe pse raporti i fundit javor ka...

Një person me Covid-19, Greqia kthen pas autobusin me shqiptarë në Kakavijë

Një autobus tjetër me 20 punëtorë sezonal shqiptar është kthyer pas nga pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, pasi njëri prej tyre rezultoi...

Publikohen fotot dhe emrat e fëmijëve të zhdukur gjatë luftës së Kosovës

E rrethuar nga ndërtesa të larta të arkitekturës komuniste, në bodrumin e një biblioteke në Prishtinë, është ekspozita që tregon për fëmijët e vrarë...