E martë, 2 Qershor, 2020
11 C
Tirana

O votë për emigrantët, o gjithçka hipokrizi

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Bllokimi i kufirit me Kosovën/ Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e palës kosovare, për të mos lejuar futjen në territorin e tyre të makinave nga Shqipëria,...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Hapja e kufirit/ Procedurat e kalimit në Kosovë dhe Mal të Zi

Në një njoftim të Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, bëhet me dije se nga sot Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën e Malin e...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Manastirliu: Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook tregon se çfarë do të hapet nga data 1 Qershor, pra nga...

Atentati në Laç/ Gazetari tregon të shkuarën e biznesmenit Paulin Marku

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka treguar tjera detaje lidhur me biznesmenin Paulin Marku (Gjergji), i cili mbeti i vrarë si pasojë e një atentati...

Nga Artan Fuga

Me emigrantët ka vetëm një qëndrim, vetëm një sjellje, vetëm një politikë:

Të sigurohet e drejta e tyre për të votuar atje ku ndodhen!

Të tjerat : qarje oh na dhemb shpirti, o u boshatis Shqipëria!!!, qurravitje : oh ai iku, ti ike, ti mos-ike, e të tjera hipokrizi si këto, oh unë ndejta, ne të mirë, ju të këqij – idiotizma, me shoqata, ministria, nuk kanë pikë vlere!

Emigrantët duhet të votojnë! Tani, këtë radhë!

Do shohim pastaj se çfarë impakti pozitiv social, financiar, kombëtar, psikologjik do të krijohet!

Nuk dini ta bëni?

Flisni o gra, o burra, se ka përvoja për këtë! Bëhet lehtë, pa tronditje, pa korrupsion, pa zhvatje, pa blerje vote, pa tarfiqe dhe pa fallcifikime.

Pse ore e kujt është Shqipëria??? Nuk është edhe atyre që anë e mbanë botës si shqiptarë robtohen në punë, përballin namin e keq të vendit të tyre, i bëjnë ballë braktisjes që u bëjnë qeveritë, rrisin fëmijët si shqiptarë, derdhin paratë për prindërit e tyre, kujdesen për të afërmit në Shqipëri, rrinë me kokë në Internet për lajmet nga Shqipëria, që dinë se çfarë është bota përtej propagandave qeveritare të çdo lloji?

Lexo edhe :   Artan Fuga tregon çfarë fshihet pas publikimit të videos nga Ardi Veliu

Kombet e tjera janë të mençur nuk janë budallenj t’i bien vetes me shqelma!

O pika thuaj!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Albin Kurti: Kosova ka dy armiq, një të brendshëm dhe një të jashtëm

Kryeministri ende në detyrë, Albin Kurti është shprehur se Kosova ka dy armiq, një të jashtëm dhe një të brendshëm. I ftuar në emisionin “5...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

Njeriu që e do Kosovën, sa zyrën e tij

Nga Mero Baze Qindra kamionë dhe vetura, së bashku me udhëtarët që sot janë nisur drejt Kosovës, u përballën me një surprizë të hidhur në...
WhatsApp KONTAKTO TT