E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

“O tani, o kurrë”, Meta kujton Azem Hajdarin: Vepra e tij frymëzon në çdo kohë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, kujton sot heroin e demokracisë, Azem Hajdari, në 22-vjetorin e vrasjes së tij.

Meta ka vendosur kurorë me lule në memorialin për nder të heroit të demokracisë, në qendër të Tiranës, ndërsa ka dhënë edhe një mesazh, ku shprehet se “vepra e Azemit frymëzon në çdo kohë”.

Presidenti shkruan se Azemi përmbysi regjimin, prandaj shqiptarët duhet të realizojnë ëndrrën për një Shqipëri europiane.

Statusi

Vepra e Azem Hajdarit frymëzon në çdo kohë!

Nderimi më i madh për Liderin e Lëvizjes Studentore që përmbysi regjimin më totalitar të kontinetit dhe për mijëra shqiptarë të sakrifikuar në emër të lirisë dhe demokracisë është të realizojmë ëndrrën për një Shqipëri plotësisht europiane.

“Shqipëria si gjithë Europa” edhe më aktuale pas 30 vitesh!

O TANI O KURRË!

Vepra e Azem Hajdarit frymëzon në çdo kohë!Nderimi më i madh për Liderin e Lëvizjes Studentore që përmbysi regjimin më…

Publiée par Ilir Meta sur Samedi 12 septembre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...