E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

‘O Pfizer ose vdisni nga virusi’/ Rama debat me komentuesin: Mos fol pa lidhje

Vaksina e koronavirusit ”ka futur” në debat kryeministrin Edi Rama dhe një prej ndjekësve të tij në rrjetin social, Facebook.

Ndjekësi ka ironizuar vendimin e qeverisë për të marrë vetëm doza nga kompania Pfizer, gjë që ka shkaktuar reagimin e ashpër të kreut të qeverisë.

Rama i ka kërkuar atij që të informohet pasi vaksinat nuk ishin të lehta për t’u siguruar.

Komentuesi: Derisa t’i vijë radha popullit të thjeshtë, numri i të infektuarve dhe shifra do të shkojë si në Amerikë. Për Ramën, o Pfizer ose vdisni nga virusi. Nuk ka rrugëzgjidhje tjetër.

Edi Rama: Ku e dëgjove ti këtë apo ti hyn tek ata që kujtojnë se vaksinat janë si zarzavate nëpër tezga dhe jam unë që dua vetëm mollë jo dardha e qershia! Informohu mirë, dëgjo, lexo, kupto dhe mos fol pa lidhje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...