E shtunë, 25 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

O kriminel, ti vrave Azemin e Olldashin/Qytetarët bëjnë Berishën për ‘një lek’ (foto-video)

Dy familje me 15 anëtarë, prej gjashtë orësh protestuan për të mbrojtur banesën ku jetojnë prej 60 vitesh në rrugën “Petro Nini”, pasi tokës ku është ndërtuar shtëpia i ka dalë pronari. Ata bënë qëndresë duke refuzuar zbatimin e vendimit të gjykatës nga ana e Përmbaruesve, me të cilët patën përplasje të forta. Duke ‘përfituar’ nga këto skena dhune, ish-kryeministri Berisha ka nxituar të publikojë një video, e bashkëngjitur saj, mesazhin se urdhrat janë dhënë prej Ramës.

“Skena te tjera barbarie midis një nëne shtatzënë, vajzës së saj katër vjeçare që e mbron atë dhe narkopolicëve të pashpirt të Edvinit dhe vasalit të tij”, shkruan Berisha.

Qytetarët nuk e kanë pritur aspak mirë këtë koment, ndërsa kanë vërshuar me një lum akuzash në drejtim të tij.

Një qytetar i drejtohet ish-kryeministrit Berisha se ai nuk ndjen aspak dhembshuri, por e përdor këtë situatë ndaj qeverisë. Ai nuk e ka lënë me kaq, por i rikujton se ka lejuar të ndërtohej me leje e pa leje.

Një tjetër koment vjen nga një qytetare, e cila i drejtohet Berishës si një vrasës. Sipas saj, Berisha vrau liderin e demokracisë Azem Hajdari, Sokol Olldashin etj.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...