E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

O kriminel, ti vrave Azemin e Olldashin/Qytetarët bëjnë Berishën për ‘një lek’ (foto-video)

Dy familje me 15 anëtarë, prej gjashtë orësh protestuan për të mbrojtur banesën ku jetojnë prej 60 vitesh në rrugën “Petro Nini”, pasi tokës ku është ndërtuar shtëpia i ka dalë pronari. Ata bënë qëndresë duke refuzuar zbatimin e vendimit të gjykatës nga ana e Përmbaruesve, me të cilët patën përplasje të forta. Duke ‘përfituar’ nga këto skena dhune, ish-kryeministri Berisha ka nxituar të publikojë një video, e bashkëngjitur saj, mesazhin se urdhrat janë dhënë prej Ramës.

“Skena te tjera barbarie midis një nëne shtatzënë, vajzës së saj katër vjeçare që e mbron atë dhe narkopolicëve të pashpirt të Edvinit dhe vasalit të tij”, shkruan Berisha.

Qytetarët nuk e kanë pritur aspak mirë këtë koment, ndërsa kanë vërshuar me një lum akuzash në drejtim të tij.

Një qytetar i drejtohet ish-kryeministrit Berisha se ai nuk ndjen aspak dhembshuri, por e përdor këtë situatë ndaj qeverisë. Ai nuk e ka lënë me kaq, por i rikujton se ka lejuar të ndërtohej me leje e pa leje.

Një tjetër koment vjen nga një qytetare, e cila i drejtohet Berishës si një vrasës. Sipas saj, Berisha vrau liderin e demokracisë Azem Hajdari, Sokol Olldashin etj.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...