E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

Nxjerr në emision hudhrën që të mbajë larg “syrin e keq”, gazetari habit moderatoren e Top Channel

Pasditen e djeshme në emisionin “Ftesë në 5” ishte gazetari Ervin Kurti, ndërsa zbuloi disa detaje në lidhje me rubrikën që do të startojë në emisionin “E Diell”.

Këtë të diel rikthehet në ekranin e Top Channel rubrika “E Diell në Fermë”, ku personazhe të njohur do të qëndrojnë 12 orë në fshat. Rubrika do të drejtohet nga gazetari Ervin Kurti.

Ervini kishte mësuar disa zakone të reja nga jeta e fshatit, dhe një ndër to ishte të mbante hudhër në xhep. Kjo në fakt lidhet me një besëtytni, e cila tregon që nëse e mban hudhrën në xhep, atëherë shpëton “nga syri i keq”. Ai nxori në emision live nga xhepi një hudhër dhe ia dhuroi Bietës.

“Mbaje hudhrën me vete sepse është për çështje syri. Unë po dëgjoj çfarë më thonë në fshat, sepse janë ato gratë që thonë marshallah, marshallah dhe kam frikë nga syri”, tha Ervini.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...