E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Nxitën kolegët të braktisnin punën, Gjykata e Apelit lë të lirë dy kontrollorët

Pas situatës së pazakontë që ndodhi në muajin prill me kontrollorët e Rinasit, Gjykata e Apelit të Tiranës ka marrë vendimin për ta. Armando Fevzga, Muhin Mezini dhe Flora Ndreca akuzoheshin si organizatorë të protestës që solli edhe bllokimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit për 24 orë.

Munih Mezini dhe Armando Fevzga janë lënë të lirë nga Gjykata e Tiranës. Ndaj dy kontrollorëve të Rinasit ishte lënë masa e sigurisë “arrest me burg”, por tashmë ndaj tyre është caktuar masa “detyrim paraqitje”.

60 kontrollorë bojkotuan punën

Mëngjesin e 7 prillit, rreth 60 kontrollorë bojkotuan punën, duke shpallur paaftësinë për të punuar për shkak të stresit, që sipas tyre ishte shkaktuar si pasojë e rënies së financave në familje. Ndërkohë që ligji e ndalon që ky sektor të bëjë protestë. Armando Fevzga, Muhin Mezini dhe Flora Ndreca kanë ndikuar mbi kontrollorët e tjerë për plotësimin e formularëve të paaftësisë në punë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...