”Nuk ka më vlerë”/ Socialisti gris teserën e PS-së në sy të Bashës (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të fushatës elektorale, ka zhvilluar takime me qytetarë dhe biznese në zonën e Paskuqanit.

Teksa po takonte personat të cilët kishin dalë për ta pritur, krydemokrati u ndal nga një qytetar, i cili ishtë anëtar i Partisë Socialiste.

Ai i tha Bashës se ishte tepër i zhgënjyer, ndaj e grisi teserën e partisë në sy të tij, pasi për të nuk kishte më vlerë.

Pjesë nga biseda

Qytetari: Unë kam qenë pjesë ë Partisë Socialiste, por tani jam shumë i zhgënjyer”.

Lulzim Basha: “Na ka bashkuar vuajtja, le të na bashkojë edhe ndryshimi dhe shpresa. Ndryshimi është për të gjithë. Voto 9! Voto ndryshimin! Socialistët janë vëllezërit dhe motrat tona. Bashkë për ndryshim! Votoni numrin 9 për fëmijët tuaj dhe të ardhmen tuaj!”.