E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Nuk ka fund makthi për lojtarin e Napolit, pas dëmtimit infektohet me Covid-19

Nuk ka fund makthi për sulmuesin e Napolit, Viktor Ozimhen.

Sulmuesi 22-vjeçar nigerian, pasi u dëmtua rëndë në dorën e tij me kombëtaren në muajin nëntor, sot u ekzaminua i infektuar me koronavirus.

Lajmin e ka bërë publike klubi napoletan në rrjetet e saj zyrtare duke komunikuar:

“Klubi i Napolit komunikon se futbollisti Viktor Ozimhen ka rezultuar pozitiv në tamponin molekular të kryer dje pasdite pas kthimit të tij nga jashtë shtetit. Futbollisti është asimptomatik dhe nuk ka takuar grupin e skuadrës.”, përfundoi komunikatën skuadra napoletane.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...