Foto Galeri

“Nuk ka fjalë për dhimbjen”, familjarët njoftojnë vdekjen e aktorit të njohur (foto)

               Publikuar në : 08:36 - 17/08/19 M. S

Aktori dhe regjisori i njohur Peter Fonda është shuar në moshën 79 vjeçare, pas betejës me një sëmundje të rëndë.

Familjarët kanë përcjellë lajmin për vdekjen e aktorit, i cili u bë i famshëm nga roli i luajtur në filmin “Easy Rider”.

Peter Fonda ndërroi jetë si pasojë e kancerit në mushkëri, në shtëpinë e tij në Los Angeles.

“Me pikëllim të thellë ndajmë lajmin se Peter Fonda ka ndërruar jetë. Është një nga momentet më të trishtuara të jetës, për të mos thënë më i trishtuari. Ne nuk jemi në gjendje të gjejmë fjalët për të shprehur dhimbjen në zemrat tona”, shkruajnë familjarët.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT