E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Nuk ka bindur Guardiolën, mbrojtësi portugez bëhet pjesë e një shkëmbimi

Joao Cancelo u transferua këtë sezon te Manchester City nga Juventus. Pritshmëritë e trajnerit Pep Guardiola për anësorin portugez ishin të larta, megjithatë mbrojtësi për asnjë moment nuk ka bindur dhe nuk ia ka dalë të kthehet në titullar. Megjithatë, për 25-vjeçarin nuk ka humbur interesi në merkato dhe së fundmi Barcelona ka nisur të ideojë luzitanin me fanellën blaugrana.

Por, duke qenë se në këtë merkato, paratë do të maten mirë kur të hidhen për shkak të krizës financiare nga koronavirusi, katalanasit propozojnë një shkëmbim. Barcelona është e gatshme t’i dhurojë Manchester City mbrojtësin e saj, Nelson Semedo.

Patrioti i Cancelo, në fakt ka qenë rregullisht i aktivizuar me Barcelonën, mirëpo katalanasit e preferojnë më shumë lojtarin e City për aftësitë e tij në fazën ofensive. Mbetet për t’u parë tashmë edhe vetë dëshirave e dy futbollistëve për të ndryshuar ambient.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...