E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Nuk gjen qetësi Kosova/ Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja

Situata nga koronavirusi në Kosovë vijon të përkeqësohet, teksa në 24 orët e fundit është evidentuar një rritje e ndjeshme e numrit të rasteve të reja.

Sipas Institutit të Shëndetit Publik në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 168 raste të reja, në krahasim me 142 që u shënuan dje. Kështu shkon në 6,045 numri total i rasteve të shënuara me koronavirus në Kosovë.

Ndërkohë janë shënuar edhe 5 viktima nga ky virus, duke e çuar në 144 numrin total të personave që kanë humbur jetën nga COVID-19.

“Numri total i rasteve pozitive është 6.045 raste nga 31.956 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 144 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”, thuhet në njoftimin e Institutit të Shëndetit Publik në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë shëruar 157 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 3.226. Më shumë se 2,600 raste janë ende aktive në Kosovë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...