E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

“Nuk është për t’u mburrur”, Drini Zeqo shpërthen ndaj Iris Luarasit

Më të lexuarat

Ditët e fundit është lakuar deklarata e Iris Luarasit, në lidhje me disa personazhe të cilat ajo i kishte ngelur në klasë. Pedagogia e tha me mjaft krenari, e ndërsa vetë Arbana Osmani sqaroi me anë të një postimi në rrjetet sociale, se i duhej të punonte, teksa mbante edhe familjen.

Arbana Osmani flet për periudhën delikate në jetën e saj

Ndër emrat që Luarasi përmendi e ftuar në “Shiko kush luan”, ishte edhe Arbana Osmani, e cila nënvizonte faktin se puna e saj përkonte me orarin e mësimit të Iris Luarasit, ndaj ishte e detyruar që të zgjidhte punën.

Kjo temë ka prekur jo pak personazhe. Lidhur me këtë çështje ka folur edhe spikeri i lajmeve, Drini Zeqo. Ai ka postuar një lajm mbi deklaratën e Arbanës, dhe shkruan: “Nuk është se ai fakultet në fakt të mësonte ndonjë gjë të madhe mbi gazetarinë e radios apo televizionit. Dhe Po, ne që jemi punuar për të ndihmuar familjet apo për të mësuar ndonjë gjë më shumë kemi bërë mirë. Zysh Irisi, pedagogia e gazetarisë në Shqipëri, nuk është ndonjë gjë e madhe për t’u mburrur”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Johnson u bën thirrje qytetarëve t’i kalojnë pushimet brenda vendit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i kalojnë pushimet brenda vendit këtë verë. “Ky vend është i bekuar në mënyrë unike...

“Nuk është lojë, rrezikohet jeta”, Manastirliu publikon foton e pacientit me tuba në hundë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, çdo ditë paralajmëron në shenjë këmbane alarmi se koronavirusi është i rrezikshëm, ndaj duhet kujdes. Ajo ka sinjalizuar qytetarët duke...

Qeveria e Kosovës bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në publik

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot që të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët në ambiente publike. Gjatë seancës së sotme,...

Rëndohet situata në Kosovë, zbardhet vendimi emergjent nga qeveria

Situata në Kosovë është mjaft e rënduar me të infektuarit. Në kuadër të luftimit të COVID-19, qeveria e Kosovës ka bërë publike masat e...

Vendimi i CAS për Manchester City, Presidenti i ‘La Liga’ shprehet kundra tij

Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas, është shprehur i befasuar nga vendimi i marrë së fundmi nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS). Kjo e fundit...