E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

“Nuk është më siç ne e kujtojmë”, neurokirurgu flet për gjendjen e Schumacher

Neurokirurgu Nicola Acciari paralajmëron se gjendja e Michael Schumacher është përkeqësuar që nga koha e aksidentit.

Në një prononcim për ‘Diokro Uno’, ai tha se Schumacer nuk është më ashtu siç ne mund ta mbajmë mend nga garat e “Formula 1”.

“Ne duhet të imagjinojmë një person shumë të ndryshëm nga ai që e mbajmë mend, me një strukturë organike, muskulore dhe skeletore shumë të ndryshuar dhe të përkeqësuar. Të gjitha vijnë si rezultat i traumës së trurit që pësoi”, është shprehur ai.

Legjenda e F1 u rrëzua dhe goditi kokën, ndërsa po bënte ski në Alpet Franceze në dhjetor 2013. Të dhënat mbi gjendjen e tij kanë qenë të pakta vitet e fundit dhe Schumacher mbahet nën kujdes në rezidencën e tij në Liqenin e Gjenevës.

Schumacher mban rekordin e të gjitha kohërave për titujt e fituar në F1, por jo edhe për shumë kohë pasi ekziston mundësia që Leëis Hamilton mund ta thyejë këtë vit nëse fiton për herë të 7-të.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...