E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

‘Nuk do ta njoh Kosovën’, kërcënohet Vuçiç dhe familja e tij

Mediat serbe raportojnë se presidenti Aleksandar Vuçiç dhe familja e tij janë kërcënuar nga një person i paidentifikuar.

Këto mesazhe kërcënuese kanë ardhur pas deklaratës së tij se ai kurrë nuk do ta njihte pavarësinë e Kosovës, për përparimin dhe zhvillimin e Serbisë dhe ndërtimin e spitalit Covid në Krushevc.

Mediat vendase bëjnë me dije se kreu i shtetit ka marrë një mesazh kërcënues nga një adresë me emrin “Avučić”, në Instagram.

Ndër të tjera në mesazhet kërcënuese drejtuar Vuçiç ka mallkime dhe sharje ndaj presidentit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...