E shtunë, 26 Shtator, 2020
12 C
Tirana

Noah, motra e Miley Cyrus: Jam ndjerë gjithmonë nën hijen e motrës

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Miley Cyrus ka qenë në qendër të vëmendjes që nga fëmijëria, si mund te jete ndjere motra esaj Noah Cyrus?

Ajo gjithmonë është ndier nën hijen e motrës së saj më të madhe. Në fakt, në këngën e saj t ëfundit, The End of Everything, ajo shpjegon me detaje emocionet e saj në lidhje me ndjenjën e lënjes pas dore për shkak të famës së paimagjinueshme të Miley Cyrus.

Duke folur për luftërat e saj, Noah, gjatë një Instagram live, foli për të gjithë urrejtjen që ka marë kur ishte më e re. “Duke lindur në familjen në të cilën isha, e kam pasur me të vërtetë shumë të vështirë të bëhesha motra e vogël e Miley,” tha ajo. “Por e di, gjithmonë jam ndjere si ai personi që nuk konsiderohet dhe aq shumë në fund të fundit, sipas gjithçkaje që njerëzit më tonin në internet.”

Duke cituar një fragment nga kënga , ajo tha: «Ishte absolutisht e padurueshme. Dhe kjo është arsyeja pse unë shkruaj, motra ime është si dielli, duke sjellë dritë kudo që shkon / dhe unë linda nën retë e shiut. Kjo është arsyeja pse gjithmonë më thonë se, në çdo rast, gjithmonë do të isha nën atë hije “.

Noah vazhdoi: «Ishte diçka që e kam ndjerë gjithë jetën time, çdo ditë të vetme, gjithë jetën time. Ose nuk ndjehesha në lartësinë e saj qoftë ajo për pamjen time apo për mënyrën time të të qenurit.

Ndjej sikur ndonjëherë nuk marr frymë mirë ” shtoi ajo. “Në thelb, kjo është arsyeja pse unë shkrova këngën dhe doja ta hapja këtë kapitull të jetës time një herë e mirë, sepse ishte një pjesë rëndësishme e ekzistencës sime, dhe ndoshta nuk do të flas më për këtë. Thjesht doja ta nxirja jashte vetes”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Në rrezik nga pandemia”/ Ministri spanjoll paralajmëron masa më të ashpra

Qeveria spanjolle ka paralajmëruar shtim masash në Madrid, duke e cilësuar si tepër të rrezikshme situatën nga pandemia. Të premten, autoritetet në Madrid vendosën të...

Aksident në Berat/ Mjeti me të cilin udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit, teksa një automjet tip Benz është përplasur me një makinë tip...

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...