E enjte, 21 Janar, 2021
12 C
Tirana

Njihuni me tifozin shqiptar më të “çmendur” pas Liverpool! Veprimi i tij na la pa fjalë

Siç dihet gjerësisht tashmë, Liverpool është shpallur kampion i Anglisë pas 30 vitesh pritje.

Skuadra e famshme ka tifozë të shumtë, mirëpo së fundmi të gjithëve na ka tërhequr vëmendjen një gjest i një shqiptari të quajtur Ukë Krasniqi.

Me bindje të plotë mund të themi se personi në fjalë është tifozi shqiptar më i “çmendur” pas Liverpool.

Që prej vitit 2003 ai mori vendimin për të mos i prerë flokët, deri sa skuadra e tij e zemrës të shpallet kampione.

“Në momentin që kapiteni Jordan Henderson ta dërgojë trofeun lart, unë do të qethem”, mësohet të jetë shprehur ai.

Dhe momenti i shumëpritur për të erdhi!

Krasniqi ka publikuar një video në rrjetin social Facebook, teksa shfaqet duke u qethur dhe shijuar çastet e ngritjes së trofeut nga kapiteni i Liverpool.

The haircut#17yearsLiverpool FCPremier League champions 2019-20#YNWA

Publiée par Ukë Krasniqi sur Mercredi 22 juillet 2020

Veprimet e jashtëzakonshme nga ana e tifozëve sigurisht që nuk kanë të sosur, por realisht, një veprim si ky i Krasniqit të lë pa fjalë!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...