E premte, 10 Prill, 2020
19 C
Tirana

Njihuni me telefonin më të ri të Samsumg, Galaxy A9 pro me ekranin Infinity-O

loading...

Samsung prezantoi ekranin e ri të telefonave me panel të plotë pa një nivel muajin e kaluar në Kinë, në formën e Galaxy A8. Kompania së shpejti do të nxjerrë një pajisje të re me të njëjtin dizajn në tregun ndërkombëtar.

Samsung Electronics njoftoi sot Galaxy A9 Pro me një ekran Infinity-O, i cili zëvendëson vijën tipike të ekranit me një prerje rrethore të kamerës. Përtej departamentit të ekranit, Galaxy A9 Pro gjithashtu ka të njëjtat specifika si Galaxy A8s.

Pajisja mesatare shfaq një ekran me raport 19.5:9, për shkak të prerjes së kamerës. Ndër tjera, posedon 6GB RAM dhe 128GB hapësirë ​​të brendshme. Pajisja merr energjinë nga një bateri prej 3,400 mAh, ndërsa Samsung premton të lansoj telefonin me një pako baterish prej 10,000mAh për klientët që regjistrohen për programin Samsung Members përpara 31 marsit.

Sa i përket optikës, Galaxy A9 Pro krenohet me një konfigurim të trefishtë të kamerës në anën e pasme me një sensor kryesor 24MP, një thjerrëz 10MP me 2x zmadhim optik dhe një sensor thellësie 5MP. Në anën frontale është kamera 24MP, transmeton tg.

Telefoni do të jetë në dispozicion që nga 28 shkurti, me sa duket duke filluar në Korenë e Jugut. Do të vijë në opsione Absolute Black, Black, dhe Blue dhe do të shitet për rreth 534 $.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

U plagos aksidentalisht gjatë kapjes së Orges Bilbilit, Lleshaj viziton qytetaren në spital

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka vizituar ditën e sotme në spital qytetaren e cila u plagos gabimisht, gjatë aksionit për kapjen e Orges...

“Fundjavë Ndryshe” pranë qytetarëve, pas Korçës shpërndan 45 ton ndihma në Shkodër

“Fundjavë Ndryshe” është duke vazhduar aksionin masiv të shpërndarjes së ndihmave në të gjithë Shqipërinë. Pas qytetit të Korçës, ku u shpërndanë 45 ton...

Mbretëria e Bashkuar vijon të shënojë shifra të larta, bilanci i viktimave në 24 orët e fundit

Mbretëria e Bashkuar po përjeton ditët e saj më të vështira që nga shpërthimi i koronavirusit në vend. Mediat britanike kanë publikuar bilancin e 24...

Numri i viktimave vijon të jetë në rënie në Itali, bilanci për 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi duket të jetë stabilizuar në Itali, teksa numri i viktimave po shënon rënie nga dita ditës. Në 24 orët e fundit në...

“As që bëhet fjalë për tërheqje”, Rama i përgjigjet Shoqërisë Civile për ndryshimet në Kodin Penal

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur shoqatave të Shoqërisë Civile në lidhje me ndryshimet në Kodin Penal për ata që shkelin masat kundër koronavirusit. Këta...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT