Kuriozitete

Njihuni me popullin më të ndershëm dhe më të sinqertë në botë


               Publikuar në : 15:43 - 16/01/20 M D

Nëse të humb një kuletë ose një çantë në Tokio, Japoni, me siguri që do ta gjesh shumë, shumë shpejt!

“BBC” raporton se në vitin 2018-të, mbi 545,000 karta identiteti iu kthyen pronarëve të tyre nga Policia Metropolitane e Tokios.

Por jo vetëm kaq!

130,000 telefonë celularë dhe 240,000 kuleta u rikthyen. Shpesh këto sende kthehen në të njëjtën ditë që humbin, pra brenda ditës.

Normat kulturore, fetare dhe policët miqësorë të lagjes, e bëjnë të lehtë këtë gjë në Tokio.

Ja pra, ky është populli më i ndershëm dhe më i sinqertë në botë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT