E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Njihuni me mjeshtrin e vjedhjeve dhe arratisjeve që u vra dje në Rinas (foto)

Grabitësi i vrarë dje në mesditë në Rinas është Admir Murataj. Fillimisht lajmi u publikua në mediat greke. Murataj i cii u ekzekutua 2 km nga Rinasi, pas një shkëmbimi zjarri me policinë, ka qenë organizatori i grabitjes së 10 milionë eurove.

Murataj ka qenë në kërkim si organizator edhe i tre grabitjeve të tjera

Grabitja në aeroportin e Rinasit u krye në kohë rekord. Dëshmitarët kanë treguar se gjithçka ka ndodhur shpejt dhe pa shkaktuar panik.

Nga burime zyrtare të policisë thonë se Admir Murataj është organizatori i tre grabitjeve me para të bankave, dy në 2015 dhe një në 2017 në Rinas, teksa anëtarët e tjerë të grupit janë dënuar.

Zyrtare/Kush është Admir Murataj i cili u vra në Rinas

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...