E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

“Njeri pa kulturë, ka që në moshën 20-vjeçare në politikë”, Frrok Çupi sulmon Ilir Metën

Analisi Frrok Çupi ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Ilir Meta, duke thënë se ai është një njeri pa kulturë. Sipas tij, kreu u shtetit, Ilir Meta, po bën veprime anti-kushtetuese. Madje ai shkoi edhe më tej, ndërsa kërkonte të dinte se çfarë profesioni ka Meta, ndërsa për një kohë të gjatë është në politikë.

“Presidenti Meta po bën veprime anti-kushtetuese. Meta nuk i ka si kompetenca këto veprime sipas Kushtetutës.

Presidenti është një njeri pa kulturë. Më thoni çfarë profesioni ka Ilir Meta? Ka që në moshën 20-vjeçare që është në politikë”, tha Frrok Çupi në “Open”.

Çupi ka komentuar sjelljen e presidentit dhe “luftën” e tij me mazhorancën. “E njoh shumë mirë unë Ilir Metën. Mua më ka deklaruar vetë Meta, unë do vras këtë, do vras atë. Unë nuk jam për presidentin e terrorin. Kërcënimi dhe terrori i Ilir Metës nuk pranohet”, tha Çupi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...