Futboll

Një “xhevahir” i ri po lind, driblimi i talentit portugez bëhet viral (Video)


               Publikuar në : 15:55 - 26/06/19 Enno

Një yll i ri po lind në Portugali. Bëhet fjalë për lojtarin e Benficas Joao Felix, i cili ka zhvilluar një sezon fantastik dhe tashmë për të kanë treguar interes të gjithë gjigantët evropianë.

19-vjeçari tashmë është një hap Atletico Madridit, por në garë për të është futur edhe Real Madrid, i cili kërkon të rinovojë skuadrën pas një sezoni për tu harruar.

Talenti portugez në kulmin e zërave të merkatos ka treguar edhe njëherë se vlen shumë, në një seancë stërvitore të Benficas duke dhuruar spektakël. Një driblim fantastik i cili nuk mund të arrihet nga çdo futbollist.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT