E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Një vit më parë krisi kafkën, 13-vjeçarja fiton medalje në Lojërat Olimpike

Një vit më parë Sky Brown rrezikoi jetën, pasi pësoi fraktura në kafkë teksa stërvitej me skateboard.

E ndërsa sot ka hyrë në histori, si medalistja olimpike më e re në Britani, vetëm një muaj pasi mbushi 13 vjeç. Kjo është thjesht një mrekulli.

Në garën me skateboard, Sky triumfoi duke rrëmbyer medaljen e bronztë në Olimpiadën Tokyo 2020, pas një performance të shkëlqyer.

Sky jeton në San Diego me babain e saj britanik, i cili është gjithashtu një performues me skateboard, dhe me nënën e saj japoneze, Miko.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...