Foto Galeri

Një super vilë në Prishtinë/ Mediat e huaja i bëjnë jehonë Rita Orës (foto)

               Publikuar në : 19:37 - 10/05/19 M. S

Më herët, me anë të një postimi në Instagram, mamaja e këngëtares të njohur Rita Ora, Vera Ora, i tregoi publikut vilën që kishin në Prishtinë.

Ndonëse e gjithë familja jeton në Londër, sipas Verës, është e rëndësishme që fëmijët në të ardhmen të vizitojnë shtëpinë e tyre që gjendet në Kosovë. Siç duket, ky postim ka marrë vëmendjen e mediave rozë, jo vetëm në vendin tonë, por edhe jashtë.

“The Sun” i ka dedikuar një shkrim, duke përllogaritur madje edhe vlerën e vilës. Vila e bardhë tre katëshe në Prishtinë sipas “The Sun”, është një dhuratë që këngëtarja u’a bëri prindërve të saj.

Mendohet se vlera e saj shkon në 1.5 milionë paund. Përpos të tjerave, ndër rreshta vlerësohet edhe kontributi që këngëtarja ka dhënë për familjen e saj.

“Familja e Rita Orës ka kontribuar në suksesin e saj, prandaj këngëtarja do më shumë se asgjë tjetër t’i kthejë mbrapsht atyre investimin dhe t’i sigurojë një jetë të rehatshme”, thuhet ndër të tjera në artikull.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT