E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Një pyetje publike për Ardi Veliun

Nga: Mentor Kikia

Shikoji pak këto dy foto, zoti Drejtor i Përgjithshëm i Policisë. E para, mbrëmë në Tiranë: Policia, me makinat ujëhedhëse, me skafandra, mburoja, shkopinj gome, tymuese e gaz lotsjellës, edhe pasi i kanë larguar protestuesit nga institucionet, i ndjekin edhe nëpër bulevard.

E dyta, sot në Shkodër: Një grup minorenësh, edhe fëmijë madje kishte, tërësisht të pashqetësuar, të lirë në vullnetin e tyre shkatërrues, u argëtuan duke thyer, shkatërruar e më pas duke i vënë zjarrin mobiljeve dhe sendeve të tjera që ishin brenda në selinë e PS-së. Plot një orë zgjati shkatërrimi. Asnjë polic nuk u pa. Erdhën vonë, kur ishte bërë prushi për të pjekur misra.

Në shpjego pak publikisht: Në cilin rast policia ka shkelur ligjin. Nuk mund të jenë të dyja në rregull apo jo?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...