E mërkurë, 8 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Një gabim trashanik i Albinit, i dhuroi çmimin “Nobel” Hashimit

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Nga Kreshnik Spahiu

Shtëpia e Bardhë ka deklaruar zyrtarisht se është kundër çdo projekti për korrigjimin e Kosovës dhe që brenda këtij viti do arrihet marrëveshja që Serbia të njoh shtetin e pavarur të Kosovës.
Ky pozicion amerikan ka nxjerr totalisht bllof kauzën e Vetëvendosjes dhe alibinë e Albin Kurtit se mund të kishte një komplot për ndarjen e Kosovës.
Albin Kurti humbi kauzën
Albin Kurti humbi pozitën e Kryeministrit
Albin Kurti humbi mbështetjen amerikane
Albin Kurti humbi besimin mbi të “vërtetat”
Albin Kurti humbi elektoratin pro-amerikan
Albin Kurti humbi mundësinë për të qenë hero

Javën tjetër dy kundërshtarët e tij Hoti dhe Thaçi do mbërrin në Shtëpinë e Bardhë ku me një axhendë pro shqiptare do hartohet një projekt për njohjen e Kosovës dhe integrimin e saj.
Projekti amerikan do jetë i avancuar dhe pritet që në mandatin e dytë të Presidentit Trump të realizohet:

– S’ka prekje te territorit të Kosovës.
– S’ka Asocacion te Komunave Serbe me status të veçantë.
– Kosova merr njohje nga Serbia.
– Kosova merr ulësen ne OKB pas tri viteve.
– Kosova merr liberalizimin e vizave.
– Kosova merr njohje nga 5 vendet e BE-së brenda 12 muajve pas nënshkrimit të marrëveshjes finale.
– Trepçen e merr ne menaxhim një kompani amerikano-britanike

Lexo edhe :   A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Të gjitha do kenë një finale:
Bashkimin Shqipëri-Kosovë i cili do ndodh brenda 4 vitesh.
Ëndrra e Albin Kurtit do realizohet por ai s’do jetë dot aty.
Egoizmi i tij e largoi nga dita historike duke bërë pa dashje kundërshtarët e tij heronj.
Marrëveshjen historike të njohjes Kosovës dhe bashkimit me Shqipërinë do e realizojnë ish-udhëheqësit e UÇK.
Koha ecën më shpejt se inatet e Albinit.
Albini luftoi 14 vjet dhe e lëshoi për 14 minuta, duke lënë edhe aktivistët e Vetëvendosjes rrugëve papunë.
Ata thjesht do shohin nga ekrani TV, si Hashimi do marr çmimin Nobel nga “Albini”, sepse ky i fundit i mori koka erë dhe ia mbylli telefonin Shtëpisë së Bardhë, në ditët kur po shkruhet fati i shqiptarëve në Ballkan.
Harroi që pa Amerikën dhe UÇK, sot Kosova do ishte akoma një komunë e Serbisë!
Fatkeqësisht gabimet në politikë, paguhen shtrenjtë.
Çmimi i gabimeve këtë radhë, do jetë: “Shpallja heronj e kundërshtarëve të tij politik”
Një gabim trashanik i Albinit, i dhuroi “çmimin Nobel” Hashimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Detajet/ Ushtria nis asgjësimin e municion*ve, ‘mbyllet’ ishulli i Sazanit

Mëngjesin e sotëm, në ishullin e Sazanit ka nisur asgjësimi i disa municioneve. Forcat e Armatosura kanë nisur operacionin për asgjësimin e municioneve të...

Drejtori i FBI-së: Kina, kërcënimi më i madh për SHBA-në

Drejtori i FBI-së, Christopher Wray, tha se aktet e spiunazhit dhe vjedhjes nga Qeveria e Kinës paraqesin "kërcënimin më të madh afatgjatë" për të...

Veprime të turpshme ndaj dy të miturave, pranga 56-vjeçarit

Uniformat blu në Durrës kanë arrestuar një 56-vjeçar me inicialet R.S, i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj 2 të miturave,...

Nis lëvizja për liberalizimin e vizave për Kosovën, Richard Grenell jep lajmin e shumëpritur

Richard Grenell, i dërguari i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se i japin përkrahje të plotë Samitit të Parisit....

“Jam mërzitur, depresion”, Majk tregon problemet që i ka shkaktuar pandemia (VIDEO)

Në “Edicioni Veror 2020”, ka qenë i ftuar Majk. Ai ndodhet në Dhërmi për të pushuar në bregdetin shqiptar. Artisti tha se për shkak...